Saku Metall

BI-platvormi lahendus – Mahugraafik

Saku Metall on tegutsenud peaaegu 30 aastat, omades seeläbi pikaajalist kogemust metalluste valmistamise valdkonnas ning pakkudes tööd ligikaudu 300 töötajale. Meil on kaks suurt tootmisüksust – uksetehas ja allhanke tehas.

AS Saku Metall Uksetehas toodab metalluksi, terasprofiiluksi ning muid terasprofiiltooteid, garaažiuksi ja tööstuslikke tõstuksi. AS Saku Metall Allhanke Tehase sihtklientideks on eelkõige rahvusvahelised (suur)ettevõtted.

Väljakutse

Selleks, et infosüsteemidest maksimaalne kasu lõigata, on äärmiselt oluline, et protsesse toetaks ka vastav aruandlus. Ärianalüütika mängib Saku Metallis protsesside pikaajalise juhtimise ja kiirete otsuste vastuvõtmisel kandvat rolli. Operatiivne info oli meil majandustarkvaras olemas, kuid puudus hästi hoomatav visuaalne ülevaade.

Meil oli vaja nädalate lõikes selgelt mõista:

 1. milline on meie töökeskuste koormatus tulevikus?
 2. kus tekivad pudelikaelad, millele aegsasti reageerida?
 3. kui palju oleme jõudnud planeeritud tööst ära teha?
 4. kas meil on hilinemisi, mis nõuaks tellimuste järjekorra kiiret ümbermängimist?
 5. kas teeme töid vastavalt plaanile ja õiges järjekorras?

Kogu see info tuli koondada targalt nii, et see oleks ülevaatlik ja mahuks ühele lehele, kuid samaks saaks vajadusel liikuda ka detaili.

Eesmärgid

 1. Luua juhtkonnale tööriist, mille alusel olukorda tootmises hinnata ning juhtimisotsuseid langetada.
 2. Leida kitsaskohti ja õigeaegselt reageerida ressursi üle- ja alakasutusele.
 3. Tõsta meie tarnekindlust ning seeläbi suurendada ka kliendi rahulolu.

Protsess

Kuna meie endi kompetentsi teravik on suunatud tootmisele, siis otsustasime kaasata partneri, kellel on selles vallas juba mitmekesised kogemused ning kellega eelneva koostöö põhjalt oli tekkinud hea usalduslik suhe.

Alustasime esmalt probleemi lahtimõtestamisest. Visandasime paberil ideed, mis meil olid majas visuaali osas tekkinud. Seejärel töötasime välja toimiva prototüübi, mida oleme aja jooksul järk-järgult täiendanud ning millest on saanud asendamatu igapäevane töövahend planeerijatele ja juhtidele.

Teenus oli meie jaoks ülimalt mugav – lähenesime asjale iteratiivselt. Meie üksnes suunasime ja valideerisime et, mis meie kontekstis võiks töötada ja mis mitte, ülejäänu eest hoolitses Softwerk ise.

Loodud lahendus

Koostöös valmis “Mahugraafik” – Microsofti BI-platvormile loodud töölaua-lahendus.

Ärilised võidud

Mahugraafikut kasutavad igapäevaselt mitmed tehase tarneahela osapooled – tööriist loob ühtse pildi moel, mida tabeli täiest numbritest ainuüksi oleks väga keeruline hoomata.

 • Tööriist võimaldab tuvastada tootmise pudelikaelad ja hilinevad tööd.
 • Saame kliente aegsasti teavitada, kui on näha tulemas potentsiaalseid tarneraskuseid.
 • Näeme igapäevaselt, kas edeneme piisavas tempos, liigume kiiremini või oleme nõudlusega võrreldes pigem maha jäämas.
 • Näiteks kasvava mahu korral saame töökeskuste lõikes ressursse üle vaadata ning prioriteete ja tööde järjekorda ümber seada.
 • Omame täna kindlasti paremat ülevaadet oma töökeskuste võimekusest ja läbi selle suutnud teha õigeid etteulatuvaid otsuseid.

Mahugraafik on aja jooksul saanud täienduse ka müügiprognoosidest, mis võimaldab paremini prognoosida töökeskuse töömahtu oludes, kus tellimus vormistatakse viimasel hetkel.

“Kuna meie endi kompetentsi teravik on suunatud tootmisele, siis otsustasime kaasata partneri, kellel on selles vallas juba mitmekesised kogemused ning kellega eelneva koostöö põhjalt oli tekkinud hea usalduslik suhe.

Teenus oli meie jaoks ülimalt mugav – lähenesime asjale iteratiivselt. Meie üksnes suunasime ja valideerisime et, mis meie kontekstis võiks töötada ja mis mitte, ülejäänu eest hoolitses Softwerk ise.

Sven Ahtama, Saku Metall

Tundub huvitav?

Kirjuta või helista meile ja arutame, kas ja kuidas saame Sind aidata. Vastame kirjale hiljemalt 2 tööpäeva jooksul.

Nimi *
Palun täida see väli ära
E-posti aadress *
Palun sisesta toimiv e-postiaadress.
Telefoninumber *
Palun täida see väli ära
Sõnum *
Palun täida see väli ära

Kristjan Gerndorf

Juhatuse liige, meeskonnajuht
Menüü